KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14046064
nr 1404 6064
Birger Lindberg
(1901-1991), Sverige
Oljemålning, "Bretagneflicka vid havet", Monogramsignerad. Olja på pannå, 38x45, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
Birger Lindberg, svensk målare och tecknare född 1901 i Stockholm, död 1991.
Utrop:
600 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:12:26
Birger Lindberg
Läs mer om Birger Lindberg